Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt

Svatební dary

Pokud se chcete vyvarovat toho, že dostanete dvě stejné žehličky, kávovary, vysavače apod., které už navíc doma máte, sestavte si seznam svatebních darů, které by se Vám hodily do domácnosti a podle tohoto seznamu konzultujte se svatebními hosty, co Vám mají svatebním darem koupit. Stejně se Vás nebo Vašich blízkých budou ptát, co Vám mají koupit, málokdo se odváží koupit něco sám. Tento seznam také můžete dát na starost své koordinátorce, případně mamince, svědkovi či svědkyni, sestře, kamarádce apod, kteří se dohodnou se svatebčany, který dárek ze seznamu Vám koupí. Tak se vyvarujete stejných svatebních darů a dostanete to, co jste si přáli a zároveň svatební hosté budou rádi, že nemusí sami nic vymýšlet a koupí Vám to, po čem opravdu toužíte a ne nějakou zbytečnost.

Můžete si také založit vlastní internetovou stránku týkající se Vaší svatby a na této internetové stránce tento seznam "vyvěsit" s tím, ať si každý zablokuje ten z darů, který Vám koupí.

Další možností je založit si seznam svatebních darů buď přímo v některém ze svatebních salonů či specializovaných obchodů, které tuto službu poskytují. Svatební hosty pak odkážete přímo na tento obchod, ve kterém si předem vyberete, jaké svatební dary budete chtít, a oni svatebčanům nabídnou k zakoupení to, co jste si předem vybrali. Takto vybrané svatební dary Vám mohou svatebčané doručit sami v den svatby anebo doručení můžete ponechat přímo na obchodě,který zajistí doručení všech svatebních darů najednou na požadované místo i s patřičnými věnováními. Tato služba je hojně využívána především v zahraničí, u nás spíše ve větších městech a na větších svatbách. Ale rozhodně stojí za zvážení i tato možnost.

A jak informovat svatební hosty? Myslím, že vhodnou formou je např. tištěná kartička s informací, kde či u koho naleznou seznam svatebních darů, kterou přiložíte do obálky spolu se svatebním oznámením a pozvánkou ke svatebnímu stolu. Nikoho to určitě neurazí a tuto informaci uvítá.

Pokud se týče typů nejžádanějších svatebních darů - samozřejmě záleží především na finančních možnostech toho, kdo Vás obdarovává. Můžeme začít třeba od bytu či auta, které Vám věnují rodiče (pravděpodobně však jen ti nejmovitější). Tradiční svatební dary pak zahrnují především věci, které se hodí do domácnosti - tzn. různé domácí spotřebiče jako je vysavač, žehlička, kávovar apod, dále pak nádobí, nábytek, ručníky, různé dekorační předměty a mnoho dalšího.  Pokud už čekáte rodinu a tento fakt zrovna netajíte, určitě by se hodila nějaká ta výbavička pro miminko jako např. kočárek, postýlka, oblečení, hračky anebo například užitečné přístoje jako chůvička, monitor dechu - mimochodem výborná věc (více na www.nanny.cz)  apod.

Od kamarádů můžete samozřejmě očekávat i různé žertovné předměty.  Další možností je třeba také dovolená, resp. svatební cesta, kterou mohou zaplatit rodiče anebo se na ni složit všichni svatební hosté.

Překvapení

Můžete také nevěstu a ženicha překvapit kupříkladu tím, že jim zapůjčíte (a samozřejmě také zaplatíte) na svatbu luxusní limuzínu aniž by o tom věděli. Uvidíte to překvapení, když před domem nevěsty zastaví místo plánované Škody Octavie nazdobená limuzína. Anebo jim objednete třeba ohňostroj. Nebo třeba jejich oblíbeného zpěváky či vystoupení kapel, či výlet balonem, vyhlídkový let letadlem přímo ve svatební den. Fantazii se samozřejmě meze nekladou.

Dárkové šeky

Další z možností je třeba možnost obdarovat Vás dárkovými šeky do některého ze specializovaných obchodů, ve kterých pak tyto šeky můžete proměnit za nákup zboží dle vlastního přání (tuto službu dnes poskytují různé větší či menší obchody s nábytkem, spotřebiči, dětskými potřebami  apod., např IKEA). Dárkovými šeky můžete platit i v některých salonech (např. u nás ve svatebním salonu CAXA) - je však potřeba, aby Vám byly darovány před svatbou např. od rodičů a Vy s nimi pak můžete zaplatit zapůjčení šatů, květiny apod.

Finanční dary

V dnešní době už mnoho párů spolu žije před svatbou a mají zařízené domácnosti anebo třeba staví dům anebo si chtějí pořídit byt, proto uvítají místo klasických svatebních darů raději dary finanční, které použijí dle vlastních představ. V tomto případě je vhodné informovat svatební hosty taktéž například ve formě kartičky přiložené k oznámení či dovětku ve svatebním oznámení, že oceníte jako svatební dar dle finanční dle možností dané osoby. Co se týče formy předání - svatebčané mohou zvolit finance vložené do svatebního blahopřání v obálce či peníze vtipně zabalit (např. zarámovat jako koláž z menších bankovek či vyrobit originální svatební blahopřání s připevněnými balíčky z bankovek atd.).

Tip na text na kartičku aneb Jak požádat o peníze namísto darů?

Jestliže si někdo se svatebním darem hlavu láme,
potom vězte, že doma už skoro všecho máme.
Proto nás potěší příspěvek v jakékoli výši,
který nám rozpočet na líbánky zvýší...

Děkujeme! 

 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.