Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt

Nevěsta

nemusí jet nutně pouze klasickým autem, nabízí se samozřejmě řada možností. Jízda osobním automobilem je však nejrozšířenější možností. V dnešní době je také velmi populární pronájem svatební limuzíny. Pamatujte na to, že nevěsta jezdí vzadu a obvykle spolu  s ní jede v autě na obřad její tatínek a svědek či svědkyně se šoférem. Z obřadu pak odjíždí spolu s novomanželem a pouze se šoférem. Dohodněte si proto řidiče, který bude mít toto auto celou dobu na starost, abyste nemuseli obtěžovat tatínka, svědka či kohokoli jiného z přítomných svatebních hostů.

Povinností řidiče (nejen v tomto, ale ve všech případech, ať už řídí cokoli) by mělo být samozřejmě nevěstě pomoci z auta a do auta, otevřít dveře, podat pomocnou ruku. Nevěsta počká , až bude v tomto směru obsloužena. Nevěsty, nehodí se, abyste se samy soukaly do auta a už vůbec ne před radnicí z auta. Počkejte, až řidič či někdo z přítomných pánů Vám nabídne pomocnou ruku. A ženichové, pokud se k tomu nemá nikdo z ostatních přítomných mužů, postarejte se o to sami.

V některé  rodině se   najde osobní automobil luxusnější značky dostatečně prostorný, aby se do něj nevěsta vešla. Pokud ne, oslovte známé, kamarády, případně si automobil půjčte v některém z luxusních autosalonů či objednejte u firmy specializující se na svatební dopravu. Pamatujte na to, že nevěstiny šaty jsou obvykle dosti objemné a je potřeba, aby se do auta vešly a nevěstě se jakž takž pohodlně nastupovalo. Zavrhněte tedy předem auta třídveřová (rozhodně se nehodí, aby se nevěsta soukala do zadní části auta přes přední sedadlo) a auta malých rozměrů, do kterých se nevěsta nemusí pohodlně vejít a mohou utrpět její šaty. Pokud se svatba koná v letních měsících, rozhodně by mělo být auto vybaveno klimatizací, aby se nevěsta v krásných šatech nemusela potit v rozpáleném autě. Co se týče kabrioletů, tady je na zvážení vzdálenost k oddacímu místu a rychlost jízdy. Předpokládejte, že nevěsta je upravená a učesaná a rozhodně bude chtít, aby jí účes vydržel, což se jaksi neslučuje s rychlou jízdou v kabrioletu. Navíc, do kabrioletu se vejde pouze nevěsta s řidičem (na předních sedadlech), vzadu obvykle není místo žádné anebo velmi omezené.

Na výzdobu auto pro nevěstu je kladen rozhodně větší důraz než na auta ostatní. Dříve se dávaly především panenky, které už ale dnes nejsou příliš v módě. Použít můžete různé dekorace z živých či umělých květin, organzové, tylové či vliselinové šerpy různě zdobené, nabídek je spousta a většinu dekorací si můžete půjčit ve svatebních salonech či nechat zhotovit v květinářství. Pokud se týče živých květů, je potřeba počítat s tím, že zejména v letních měsících na žhavé kapotě květiny vydrží maximálně tak na dobu obřadu a velice rychle zavadnou. Dekorace se obvykle dává na přední kapotu auta, ale dnes už se zdobí také boční kliky či zadní část auta anebo boční okénka. Nedávnou novinkou jsou také samolepící nápisy na okna nebo samolepící etikety na SPZ anebo různé magnetické tabule s nápisy NEVĚSTA, ŽENICH či NOVOMANŽELÉ  apod., které můžete na auto upevnit. Barevně by výzdoba měla ladit s celkovým laděním svatby (tedy s kyticí apod.)

Také musíte počítat s tím, že s většinou dekorací upevněných na kapotě auta budete muset jet pomaleji než obvykle (max. asi okolo 80km/hod.) a pokud Vás čekají přesuny na větší vzdálenosti, bude lepší dekoraci při jízdě na dálnici sundat a připevnit ji znovu až před místem obřadu. Při rychlé jízdě by Vám mohla z auta spadnout a zničit se. Takže se důkladně přesvědčte, že jste ji připevnili správně (obvykle se připevňuje pomocí umělohmotných přísavek na čistou kapotu) a jízdu přizpůsobte zdobení auta.

 

( více fotek na www.caxa.cz )

Nevěsta může využít samozřejmě i jiný druh dopravy - limuzínu, veterána či kočár. Výzdoba by se měla doladit samozřejmě barevně ke stylu svatby a stylem ke druhu dopravy .

 

 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.