Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt

Pro svatební hosty se obvykle připravuje výslužka, do které se dává kousek svatebního dortu, svatební cukroví a svatební koláčky. Výslužky se připravují předem do speciálních krabiček (dnes už seženete i krabičky s různými svatebními motivy (www.caxa.cz/svatebni-dekorace)  a rozdávají se svatebčanům při jejich odchodu ze svatby. Svatební výslužku se sluší také dát kolegům v zaměstnání, sousedům, fotografovi a kameramanovi, hudebníkům, oddávajícímu a matrikářce  zejména pokud nemáte obřad v klasické obřadní síni, oddávajícímu faráři, kosmetičce či kadeřnici či svatebnímu salonu, kde Vás připravovali apod. Záleží samozřejmě na Vás a nikdo Vás do rozdávání výslužek nemůže nutit. Můžete samozřejmě připravit výslužky menší a větší a rozdat podle důležitosti.

Chcete zkusit něco nového a originálního ?

Místo výslužky anebo spolu s výslužkou můžete hostům darovat malou pozornost. Můžete pro ně připravit čokoládky s tištěným svatebním motivem, Vašimi jmény a datumem svatby, krabičky s překvapením uvnitř (např. luxusní bonbony, růžové plátky, zlaté penízky, voňavé mýdelko, malá svíčka ve tvaru srdíčka apod.), svatební miniatury vína či šampaňského se speciálně tištěnou etiketou s Vašimi jmény a datumem svatby. Místo krabiček můžete použít i malé košíčky, které naplníte čokoládkami či koláčky. Tyto pozornosti pak umístíte ke každému místu na svatební tabuli.

Pokud máte na svatební hostině děti, i pro ně můžete připravit nějaké překvapení formou malého dárečku, který pro ně připravíte na jejich místo u stolu. Může to být nějaká malá hračka, plyšové zvířátko, pro kluky autíčko apod. Uvidíte, že děti to ocení a ještě se zabaví.

Můžete si také nechat udělat třeba hrníčky s vlastním potiskem, datem svatby a vašimi jmény a ty pak rozdávat jako poděkování všem svatebním hostům.

Pokud máte rychlého a vstřícného fotografa, můžete se s ním dohodnout, že Vám během svatebního dne zhotoví cédéčka s těmi nejvydařenějšími svatebními fotkami, které pak můžete také při ukončení oslavy svatebčanům rozdávat. Pokud to fotograf nestihne během svatebního dne, pak můžete CD s fotkami rozeslat  spolu s poděkováním poštou. Anebo si nechte udělat z vydařených fotografií koláž a opatřete ji datumem svatby a Vašimi jmény a ty pak rozešlete.

Fantazii se v tomto ohledu samozřejmě meze nekladou.

Další tipy:

Jaro = příchod květin. Nakupte miniaturní květináčky s hyacinty, tulipány nebo narcisy, zabalte je do ozdobných sáčků z netkané textilie, organzy či celofánu a ozdobte mašlí. Doma se pak hosté ještě nějaký čas budou kochat květy a vzpomínat na Vaši svatbu.

Velikonoce - ke vchodu postavte velký květináč nebo vázu, do které dáte velké větve. Ozdobte je malovanými vajíčky nebo čokoládovými fiurkami na barevných pentičkách a hostům oznamte, že tento strom je připraven jen pro ně a při odchodu ať si z něj něco vyberou.

Zima + vánoce - hostům můžete věnovat jako pozornost svíčky ve tvaru sněhových vloček či svíčky s vánočním motivem, ozdobené baňky či jiné vánoční dekorace nebo třeba vykrajovátka na cukroví ve tvaru holubiček či srdíčka.

P.S. Pokud budete mít jakékoli další nápady, budu ráda, když mi je pošlete mailem, ráda zveřejním!

 

 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.