Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt


Ve svatební den si každá nevěsta přeje být obzvlášť krásná a okouzlující. Zároveň se chce také cítit příjemně a působit přirozeně. Samozřejmě svatební den je ideální příležitostí k návštěvě kosmetického a kadeřnického salonu či jiného salonu krásy. Některé salony krásy dnes nabízejí komplexní služby - tedy kadeřnici, kosmetičku či vizážistku, ale také úpravu či modelaci nehtů, pedikůru, masáže a další služby.  Některé salony krásy také spolupracují přímo se svatebními salony a lze se dohodnout na přípravě nevěsty ve svatební den tzv. "vše v jednom." U nás tomu říkáme "svatební balíček" - ten zahrnuje líčení, česání a oblékání nevěsty ve svatební den přímo ve svatebním salonu (www.caxa.cz).

Obvykle by měl předcházet výběru stylu líčení a účesu výběr svatebních šatů. Dle stylu a barvy svatebních šatů se pak obvykle konzultuje s odborníky také styl a barva líčení a styl účesu. Některé dívky navštíví před výběrem svatebních šatů vizážistku, která jim předem doporučí vhodné barvy jak šatů, tak i doplňků a kytice. Obvykle však je schopen v tomto ohledu poradit i zkušený personál svatebního salonu.

Líčení

Líčení by mělo být jemné, přirozené, ale zároveň také jiné než to, které používáte na všední den. Mělo by být přizpůsobeno Vašemu barevnému typu a zároveň také barvě šatů, svatební kytice a dalších doplňků. Měly by být použity pouze kvalitní a trvanlivé přípravky, kvalitní make-up, který vydrží po celý svatební den, kvalitní pudr, který zabrání tomu, abyste se na fotografiích leskla, voděoodolná řasenka a kvalitní tužka na oči a stíny tak, abyste při pár uroněných slzách neměly rozteklé celé oči a aby se Vám po hodině na horním víčku neobjevila nepěkná rýha. Rtěnka i zdravíčko by měly být ve stejném tónu, doporučuji spíše jemné pastelové barvy doplněné leskem, rudá či vínová rtěnka určitě bude působi příliš tvrdě a vyzývavě. Nevěsta by přece jen měla být jemná a přirozená. Výrazné večerní líčení si nechejte na ples. Můžete použít i jemné třpytky při líčení očí a pudr s jemnou perletí, aby se Vám obličej rozzářil.

Před svatbou samozřejmě doporučujeme dohodnout si s kosmetičkou zkoušku líčení, nejlépe tak 2-4 týdny před svatbou, protože po půl roce si jen těžko budete líčení pamatovat. Zkuste více variant a pak vyberte tu, která Vám bude vyhovovat. Zvolenou variantu si pak nechte na obličeji celý den, abyste viděla, jak dalece Vám líčení vydrží. Případně si detail líčení vyfotografujte a fotku pak vemte ve svatební den s sebou, abyste se měli čím řídit. Kosmetička si také vše nemusí detailně pamatovat. Také si informujte, jakou používá kosmetička dekorativní kosmetiku a pokud víte, že jste na cokoli alergická nebo Vám cokoli nevyhovuje, sdělte to   předem.

 

Před svatbou by mělo proběhnout samozřejmě také patřičné ošetření pleti. Rozhodně však doporučuji dostatečný časový odstup, pokud nejste na tyto služby zvyklá. Pokud by se objevil jakýkoli problém či alergie, je nutné mít nějaký čas na zotavení pleti. Ošetření zahrnuje základní čištění, masáže, pealingy, masky či zábaly. Dále pak je nutno pamatovat na úpravu obočí (vytrhání přebytečných chloupků) a barvení (doporučuji tak týden před svatbou, příliš čerstvě nabarvené obočí působí tvrdě). Můžete také absolvovat trvalou na řasy, která Vám řasy krásně natočí a prodlouží (tento experiment ale rozhodně vyzkoušejte ještě jednou v dostatečném předstihu před svatbou, nemusí Vám vyhovovat a ne každá kosmetička jej dokonale zvládne).

Těsně před svatbou rozhodně neexperimentujte s čímkoli, s čím nemáte osobní zkušenosti! Vyhněte se chemickým pealingům, přílišnému opalování v soláriu apod. Už jsem při své praxi viděla několik spálených obličejů - a to rozhodně žádná nevěsta nechce.

Ve svatební den pak můžete dojít přímo ke kosmetičce, do salonu krásy či svatebního salonu, který tuto službu poskytuje. Anebo může kosmetička přijít k Vám domů. Buďte nenalíčené a odpočinuté, protože jen odpočatá pleť působí krásně a přirozeně. Na sebe si vezměte něco propínacího tak, abyste si nemusely oblečení přetahovat přes hlavu a hotový make-up či účes.

Do příruční kabelky si pak vezměte s sebou na svatbu k průběžnému doupravení make-upu pudřenku, zdravíčko, rtěnku či lesk, a případně i další pomůcky k úpravě líčení včetně vatových tyčinek (v případě, že budete více plakat a přece jen by se Vám make-up rozmazal).

Svatební účes

Svatební účes by měl dotvářet celkový dojem a korespondovat se stylem šatů. Pokud máte už předem vysněnou přestavu o svatebním účesu, měli byste také volit vhodný styl šatů. K rozpuštěným vlasům s lokýnkami či romantickému princeznovskému účesu bych volila spíše jednodušší styl šatů s holými rameny, tak aby účes vyniknul. Pokud si vyberete romantický složitý účes a budete volit zároveň romantické nabírané šaty s volány, mohla byste pak v závěru působit tak trochu jako přezdobený svatební dort. Pokud tedy máte vybraný předem účes a hodláte na něm trvat, seznamte si ním pracovnici ve svatebním salonu při výběru šatů a nechte si poradit vhodný typ šatů. Obvykle se však vybírá svatební účes v souladu s vybranými svatebními šaty.

Pokud jste tedy vybrala šaty, nejlepší bude, když vezmete fotku šatů ke kadeřnici a dohodnete se na vhodném typu účesu. Při výběru účesu kadeřnice uváží nejen typ šatů, ale také typ a délku vlasů, kterými disponujete. Může Vám poradit také barevnou či jinou úpravu vlasů vzhledem ke zvolenému typu účesu. Určitě si nechte od kadeřnice poradit, pokud Vám nedoporučí Váš vysněný účes z obrázku, zřejmě ví, o čem mluví. Pokud máte málo vlasů nevhodné délky, určitě z nich nepůjde udělat obří vyčesaný drdol. Lze samozřejmě použít různé příčesky, ale pozor, ať to nepřeženete a nepůsobíte příliš uměle. A také aby Vás ženich pozna l- pokud nosíte krátký sportovní sestřih a přijdete na svatbu s lokýnkami, bude to působit přinejmenším nepřirozeně.

Je také nutné uvážit, jaké budete chtít volit do účesu doplňky - pokud trváte na závoji, je dobré uzpůsobit tomu i účes. Pokud si necháte udělat složitější účes z polorozpuštěných vlasů, je škoda pak tento účes zakrýt závojem. Závoj se hodí spíš ke klasičtějším vyčesaným vlasům a může se upevnit buď nahoru anebo pod účes (závoj bývá na hřebínku, který je možno upevnit v podstatě kamkoli do účesu). Je nutno uvážit také délku závoje (obvykle vzhledem k typu šatů). Rozhodně bych závoj nedávala do účesu z dlouhých rozpuštěných vlasů. Do krátkých vlasů jej dát můžete samozřejmě pokud Vám v nich bude držet vzhledem k jejich délce.  

Do vlasů se dá vložit také korunka, která se těší v současnosti docela velké oblibě (vypadá dobře i v kombinaci drdolu a závoje, ale také v rozpuštěných vlasech). Dají se použít také různé sponky, hřebínky, menší či větší kytičky, látkové kytky, pérka, perličky a mnoho dalšího. Nabídka je v současnosti velice široká a máte z čeho vybírat. Samozřejmě tyto ozdoby se dají kombinovat i se závojem, který během dne můžete odložit. Vybírejte vždy samozřejmě ozdoby v barvě šatů a také ve stylu, který koresponduje se zdobením šatů. Pokud jsou šaty vyšívané stříbrnou nití a kamínky, pak volte ozdoby také z kamínků a ne perličky a naopak. Ozdoby do vlasů by měly také ladit se zvolenými doplňky - bižuterií, tzn. perličky k perličkám, štrasové ozdoby ke štrasovému náhrdelníků apod.

Pokud jste odvážnější nevěsta a líbí se Vám extravagantnější věci, můžete volit také různé typy kloboučků, větších netradičních kytech do vlasů, velký klobouk apod. Samozřejmě s ohledem na šaty, které jste vybrala. Ke klasickým šatům klasické doplňky, extravagantnější doplňky a klobouky ne ke všem typům šatů. A také Vám musí slušet.

Velice efektně také vypadají v účesu živé květy. Je potřeba však počítat s jejich životností, zejména pak v letních měsících. V tomto ohledu pak vybírejte druh květů. Pokud bude horko, určitě Vám nevydrží celý den, ale na obřad, hostinu a počátek svatebního veselí určitě ano. V tomto případě pak opatrně se závojem, ať si celý účes nezakryjete, když tak pouze dolů pod účes.

Pokud se dohodnete s kadeřnicí na zkoušce účesu, přineste si s sebou buď vybraný doplněk a závoj a pokud nemáte jasno, zkuste vzít více variant a z nich pak vybrat. U nás v salonu Vám zapůjčíme zdarma na zkoušku i více typů doplňků, jak to funguje jinde, nevím. Musíte se informovat .

Ve svatební den můžete ke kadeřnici (salonu krásy, svatebního salonu) buď přijít Vy anebo může přijít ona k Vám domů, záleží na individuální dohodě . S sebou obvykle potřebujete pouze vybrané doplňky, vše ostatní (vlásenky apod.), pokud se nedohodnete jinak, by měla mít k dispozici. Cena svatebního účesu závisí samozřejmě na té které kadeřnici, na složitosti svatebního účesu apod. Může se pohybovat zhruba od 500 do 1500 Kč. Doporučuji optat se předem, ať pak nejste překvapené. Svatební účes obvykle vydrží po celý den takže není nutné jej upravovat. Spíše Vám pak večer bude muset pomoci novomanžel s vyndáváním sponek , kterých budete mít určitě spoustu. Sponky a různé nástavce se obvykle vrací kadeřnici.

Úprava nehtů

Správná manikůra je nedílnou součástí krásné nevěsty. Ruce jsou centrem pozornosti a objeví sena fotkách, takže věnujte jim pozornost!  Minimální nutností je řádná klasická manikůra, nejlépe od profesionála, P-shine, případně parafinový zábal. Také pak nalakování lakem jemné pastelové barvy v tónu líčení a šatů anebo francouzská manikůra. To v případě, že máte vlastní kvalitní nehty. Můžete si samozřejmě také nehty nechat zpevnit, případně pořídit nehty umělé zdobené různými kamínky, ozdůbkami, kytičkami apod. Zde se fantazii meze nekladou. Rozhodně však pouze jemné světlé barvy, francouzská manikůra a jemné zdobení. Žádné rudé a křiklavé barvy! Nehtových studií je v dnešní době spoustu, takže máte z čeho vybírat. Pokud je to jen trochu možné, zkuste o nutnosti úpravy nehtů přesvědčit i budoucího manžela, abyste na "prstýnkové fotce" vy neměla manikůru jako princezna a váš vyvolený jako horník po týdenní šichtě ;) 

A nezapomeňte také na nohy. I ty budete vystavovat např. při vybírání do střevíčku apod. Zejména pak, pokud budete mít otevřené střevíčky! Absolvujte pedikůru a i nehty na nohou si nechejte nalakovat a nazdobit.

Parfém

Pokud žádný vhodný nemáte, máte teď ideální příležitost si nějaký koupit, případně taktně upozornit parnera, že by se hodil nějaký voňavý dárek. Svatba je přece důvod! Volte příjemnou jemnou vůni, spíše toaletní vodu, ne těžké parfémy. Vůně by měla být příjemná nejen Vám, ale také Vašemu partnerovi.
A opět nezapomeňte také na něj! A to nejen s parfémem. I pro partnera bude určitě vhodná kromě již zmíněné manikůry, také třeba úprava účesu  či kosmetika. V dnešní době je to už běžná údržba i pro muže, samozřejmě včetně hladkého oholení. Parfém si přibalte s sebou do příruční kabelky. 

Můj tip: parfém Mariage-Givenchy (má příznačný název Svatba a také jemnou květinovou vůni)

 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.