Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt

SVATEBNÍ TABULE

Jakmile máte rezervovaný termín svatby v restauraci, hotelu či kdekoli jinde,  je nutné dohodnout se na výzdobě svatební tabule. Některé restaurace disponují nabídkou ubrusů, ubrousků a dekorací v různých barevných variantách a tuto nabídku by Vám měly prezentovat. Mohou Vám také zajistit květinové dekorace a v podstatě připravit celou svatební tabuli tzv. "z vlastních zásob." Počítejte s tím, že si však určitě budou účtovat poplatek na osobu za založení svatební tabule - ten by Vám měl být předem sdělen.

Pokud však tato nabídka není anebo Vám nabídka nevyhovuje, můžete si buď přinést materiál vlastní včetně živých květinových vazeb a prezentovat svou představu personálu restaurace (případně přinést fotografii) a ten Vám pak tabuli připraví dle Vašich přestav.

Nebo můžete oslovit zkušeného floristu či dekoratéra, který Vám svatební tabuli připraví. Stejně tak jej můžete využít i v pronajatých prostorách, na zahradě apod. Anebo, pokud jste šikovní, můžete si tabuli připravit předem sami. Rozhodně by vše mělo být laděno do barev, které budou udávat tón celé svatbě.

Více informací ohledně ladění , barev a možností výzdoby svatební tabule najdete na těchto webových stránkách v sekci svatební dekorace  nebo příprava svatby/svatební oslava. Stejně tak i spoustu fotek pro inspiraci.

Nezapomeňte také na jmenovky, menu, případně další tiskoviny (itinerář svatebního dne), dárečky apod., prostě vše, co by mělo být na tabuli připraveno před příchodem hostů.

Samozřejmě si musíte předem připravit seznam svatebních hostů včetně počtu dětí a zasedacího pořádku. Ten je pak nutno předat včas v restauraci, tak aby Vám mohli správně umístit jmenovky.

Pozor: Na slavnostně vyzdobenou svatební tabuli nepatří tácy s ovocem, talíře s pestrobarevným cukrovím, oříšky, chipsy apod. Stejně tak ani tatarka či kečup v originálním balení a solničky a pepřenky v úplně jiném stylu než je ostatní výzdoba. Když už, tak v nádobí, které ladí s ostatní výzdobou.  

Často na to v restauracích neberou ohled a kazí tak estetický dojem ze slavnostní svatební tabule. Představte si, že máte tabuli v jemně krémových barvách a v závěru Vám na stoly "naplácají" tácy s různobarevným ovocem a cukrovím zdobeným různobarevnými krémy, do toho úplně jiné misky s buráky a na talířku tatarka s různobarevnou etiketou.

Při příchodu by měla být svatební tabule oproštěna od těchto pochutin, stejně nikdo nebude hned jíst cukroví, ovoce a buráky, protože jej čeká oběd. Ovoce a cukroví si nechte přinést až po ukončení oběda. Pokud máte pocit, že by na tabuli přece jen mělo být něco k zakousnutí, nechejte dát na malé talířky pouze pár svatebních koláčků. Ty nejsou tak barevné a dojem kazit nebudou.

 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.