Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt

Svatební doplňky

Jakmile budete mít vybrané svatební šaty, je nutné k nim vybrat také vhodné doplňky. Svatební doplňky dokreslují celkový vzhled nevěsty, a proto je pečlivě promyslete. Všechny doplňky zkoušejte zásadně ve svatebních šatech, jen tak uvidíte, které jsou ty správné.

Většina nevěst volí v dnešní době závoj různé délky v kombinaci s dalším doplňky do vlasů jako jsou korunky, čelenky, kytičky či různé další ozdoby. Závoj můžete umístit buď nad účes, tak ,abyste si jej mohla i přehodit přes obličej (pro tento účel se lépe hodí delší závoj), anebo pod účes, tak, aby byl vidět více zezadu (lépe kratší závoj). Většina závojů je upevněná na hřebínku, proto se dají lehce umístit do jakéhokoli účesu, i do kratších vlasů .

      

Některé dívky upřednostňují složitější svatební účes doplněný výraznějšími ozdobami ve formě látkových či živých květin, perliček apod. Anebo v případě kratších vlasů volí klasický účes doplněný např. nacvakávacími perličkami či kytičkami na skřipcích .      

Další variantou k ozdobě vlasů je klobouk. Ten se samozřejmě hodí jen k určitému stylu šatů a také jen k určitému typu nevěsty. Každopádně je to něco jiného a zajímavého a  pokud nevěstě  sluší, tak proč ne.  

Pokud se týče bižuterie, existuje mnoho druhů a stylů a je nutno vyzkoušet, který styl  se hodí k Vašim šatům a také k ostatním doplňkům. Pokud volíte např. štrasovou korunku, nemůžete si dát perličkový náhrdelník. To samé platí o naušnicích a ostatních doplňcích. Některé salony bižuterii prodávají, v některých si ji můžete zapůjčit (např u nás na www.caxa.cz).


více obrázků na www.caxa.cz

Pokud se týče střevíčků, dnešní nabídka je velmi široká. Ve větších svatebních salonech nabízejí také speciální svatební obuv a můžete najít opravdu velmi krásné kousky. I na botách samozřejmě záleží, protože i když nejsou pod dlouhými šaty příliš vidět, občas vykouknou (např. při vystupování z auta, na schodech či při přenášení přes práh) a tedy objeví se i na fotografiích. Barva bot by měla ladit s barvou šatů a styl by měl odpovídat moderním trendům. Pokud se týče pohodlí, i to je samozřejmě důležité, ale ruku na srdce, v jakýchkoli uzavřených lodičkách málokdo vydrží celý den. Proto doporučuji vzít si s sebou pohodlné boty na přezutí a ty využít, až Vás budou večer při tanečním křepčení bolet ze svatebních střevíčků nohy.

Tip: Vyfoťte si své svatební střevíčky i další doplňky v detailu.

Praktickým svatebním doplňkem je i kabelka - např. u nás v salonu šijeme ke každým šatům i malou kabelku na doklady, kapesník, pudřenku apod. Dá se vzít i na obřad, protože šaty doplňuje a máte tak po ruce kapesník pro všechny případy. V nabídce většiny salonů jsou pompadourky - pytlíčky, které se dají použít stejně, obvykle jsou však 2-3 typy pro všechny šaty. Větší kabelky je lepší odložit při obřadu např. ke kamarádce.

Za studeného počasí, obzvlášť v zimě, jsou pak vhodné kožíšky, pelerínky, různá bolerka, kabátky, šály apod. Vše musí samozřejmě ladit s barvou šatů.

A nezapomeňte také na deštník, který se může hodit v deštivém počasí. Půjčovny nabízejí různé bílé a krémové krajkové deštníky, které jsou určitě vhodnější než maminčin skládací květovaný deštník, který Vaše šaty rozhodně nedotvoří. Pokud náhodou pršet nebude, můžete deštník využít jako vhodný doplněk na focení. Toto platí i o krajkových slunečnících.

 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.