Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt

Šaty pro družičky

Je potřeba rozlišit, jestli chcete družičky velké jak můžete vidět v amerických filmech, anebo družičky malé, které se v zahraničí nazývají "flowergirls" ,tj. "květinové děti", protože jejich úkolem je rozhazovat okvětní lístky nebo květiny.

Velké družičky většinou zastávají kamarádky, sestry či sestřenice. Měly by to být svobodné dívky a jejich úkolem dle zvyků a tradic bylo původně odhánět zlé síly od nevěsty. Proto tyto družičky mívají šaty podobné nevěstiným, ale v jiné barvě. Tyto družičky mají nevěstě pomáhat s oblékáním a být jí oporou ve svatební den. Družičkx (na počtu nezáleží) by měly mít nejlépe stejné šaty, anebo alespoň šaty ve velmi podobném stylu či stejném stylu a různých barvách. Obvykle bývají v pastelových barvách a styl je poměrně jednoduchý  - mohou být krátké i dlouhé.

Družičky po našem jsou obvyklé menší či větší děvčátka, která oblékáme do krásných romantických šatiček. Ty musí každopádně ladit s barvou šatů nevěsty. Na hlavě mívají obvykle věneček anebo různé kvítky. V ruce nosí košíček s okvětními lístky, kterou mohou před či po obřadu rozhazovat. Anebo místo lístků moho dostat bublifuky, kterými na svatební pár foukají záplavu bublin (velmi efektní na focení).

Pokud máte v rodině malé chlapce, můžete jim zapůjčit i dětský oblek nebo frak a chlapci mohou plnit stejnou funkci jako malá děvčátka.

 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.