Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt

Oblek pro ženicha

Oblek pro ženicha je nutné sladit s oblečením nevěsty. Dnes už není pravidlem, že ženich si obleče tmavý oblek, bílou košili, motýlka či kravatu a tím je to vyřízené. Dnešní nabídka čítá různé barvy, střihy i styly obleků.

Klasický černý oblek
Hodí se především ke klasickým bílým šatům v kombinaci s bílou košilí, ke krémovým šatům pak s košilí krémovou, k šatům jiné barvy volte košili anebo vestu v barvě šatů. Můžete jej oživit vestou v jiném barevném odstínu, který bude ladit s kytkou nevěsty či jejími barevnými doplňky na šatech. K vestám obvykle patří i tzn. francouzská či anglická vázanka ze stejného materiálu spolu s kapesníčkem.

zdroj internet

Frak či žaket v černé či černošedé kombinaci
Hodí se k bílým, krémovým i barevným šatům, nutno volit barvu košile dle šatů. Nosí se košile s manžetovými knoflíčky, doplňkem fraku i žaketu je cylindr a hůlka, eventuleně bílé rukavice. V této variantě bude ženich vypadat zaručeně jinak než ostatní svatební hosté.

zdroj Caxa


Krémový smoking či oblek
Hodí se nejlépe ke krémovým šatům nebo krémovým šatům kombinovaným s jinou barvou, např. vínovou. Pokud si vezmete krémový oblek k bílým šatům. na fotografiích bude krémová barva vedle bílé vypadat zapraně. Pokud trváte na světlém obleku k bílým šatům, volte buď čistě bílý anebo světle šedý odstín. Krémový oblek doplňte vestou a kravatou ve stejné barvě anebo barvě korespondující se svatebními šaty (např. vínovou), krémovou košilí, případně jinak slaďte, ale vždy tak, aby barvy odpovídaly barvám na svatebních šatech. Ke krémovému obleku je nutno si pořídit i krémové boty a světlé ponožky a spodní prádlo. Nezapomeňte, že každý společenský oblek by měl být doplněn také opaskem.

zdroj Caxa

Další varianty
Zahrnují obleky v odstínech bílé,šedé, která spíš ladí s bílými šaty,  různé odstíny hnědé od světlé po tmavou, které naopak ladí více k šatům krémovým. Nicméně, pokud se Vám kombinace líbí, fantazii se meze nekladou. Každopádně barva košile vždy musí korespondovat s barvou šatů a doplňky by měly ladit se šaty,  eventuelně barvou svatební kytice a celým barevným stylem svatby. Jako doplňky jsou pro ženichy nejvhodnější klasická či anglická kravata. Motýlek je méně častý, používá se výhradně ke smokingu v kombinaci s pásem. Říká se, že ženich by neměl mít motýlka, aby prý nevěstě neuletěl.

zdroj Caxa

Zapůjčení obleku pro ženicha obvykle stojí kolem 1 500-3 000 Kč dle druhu a doplňků. Protože především o světlé obleky a fraky je v současné době velký zájem, doporučujeme včasné rezervace, nejlépe ihned po vybrání svatebních šatů. Inspirativní fotogalerii obleků naleznete zde.

zdroj internet

 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.