Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt

Co se týče stylu šatů, některé nevěsty mají jasnou představu o tom, co chtějí. Pak je pro ně výběr jednodušší. Není však pravidlem, že to, co se mi líbí, mi také bude slušet. Proto dejte na radu personálu ve svatebním salonu. Ten Vám určitě s výběrem poradí a doporučí i to, co by Vám slušelo. Sama mám zkušenost, že většina nevěst, které k nám do salonu přijdou, požaduje bílé jednoduché svatební šaty - v podstatě "univerzální typ šatů." Ne každé však tento styl sluší a velká většina nakonec spokojeně odejde v úplně jiném modelu.

Je také pravda, že bílá barva nesluší každému, respektive sluší málokomu. Proto osobně často doporučuji různé odstíny krémové či šampaň dle typu té které nevěsty. Ženich (pokud není módní guru nebo návrhář) obvykle tento rozdíl v tónu vůbec nepozná, a vy se namísto ve Sněhurku můžete proměnit třeba v okouzlující Šeherezádu. Například v Itálii, Španělsku, Anglii a jiných evropských zemích málokdy narazíte na nevěstu v bílém. Jasně tu vévodí barva krémová a śampaň v různých odstínech.

V nabídce jsou také různé pastelové barvy jako světle růžová, lososová, světle modrá a další. Velmi oblíbená je poslední dobou kombinace krémové s vínovou  a objevují se i extravagantnější barvy jako červená či černobílá kombinace.

Každému typu postavy také sluší jiný střih šatů. Proto doporučuji netrvat na svém a nechat si poradit. Vyzkoušejte různé typy, barvy a varianty šatů, abyste viděly, který styl Vám opravdu nejlépe padne.

Pokud jste těhotná, záleží samozřejmě, v jakém stádiu těhotenství budete ve svatební den. Každá nevěsta může přibrat jinak, obvykle však do 4. měsíce nárůst váhy není až tak markantní, pozdější stadium těhotenství však přináší viditělnější změny postavy.

Spousta svatebních šatů je dnes vzadu na šněrování, takže se dají upravovat s roustoucím bříškem. Svatební šaty si tedy můžete rezervovat s předstihem, ale při zkoušení je potřeba sdělit prodavačce, že jste těhotná a dle toho vybrat šaty s patřičnou rezervou. V salonech máme už dost zkušeností s těhotnými nevěstami, takže dokážeme obvykle poradit i s výběrem vhodných šatů. Samozřejmě v tomto případě je pak na místě zkouška šatů asi 14 dní před termínem svatby nebo kdykoli, kdy máte pocit, že Vaše přibírání nabralo jiný směr než jste očekávala. Pro jistotu raději vícekrát než jen těsně před svatbou. Těhotenské svatební šaty - fotogalerie.

Jaký zvolit střih svatebních šatů? V případě, že máte tzv. ideální postavu, můžete nechat své křivky vyniknout a zvolit jednoduché "štíhlé" svatební šaty moderního vzhledu. Samozřejmě s tímto typem postavy si můžete dovolit v podstatě cokoli. Je však nutno uvážit i postavu ženicha. Vedle malého drobného ženicha byste v nabíraných širokých šatech s dlouhou vlečkou působila asi dost robustně. Měli byste působit jako "dokonalý pár", volte tedy takové svatební šaty, ve kterých budete vypadat dobře i vedle svého nastávajícího.

Na výběr jsou i jednodušší šaty "áčkového" střihu vcelku či v kombinaci sukně s korzetem, dále pak princeznovské svatební šaty s nabíranou sukní a vypasovaným živůtkem nebo extravagantnější modely různého stylu.

Pokud jste malé a drobné postavy, nevolte úzké šaty, které vidíte v katalozích na modelkách. Budete vypadat lépe v širší sukni a vypasovaném živůtku. Postavu Vám může opticky prodloužit napříkla vlečka nebo korunka ve vlasech. 

Pro silnější postavu jsou vhodné širší sukně, nejlépe hladké či mírněji řasené tak, aby zakryly nedostatky, doplněné pevnými korzety, které postavu zdokonalí a mnohé zakryjí. Většina silnějších nevěst také volí rukávky nebo šály na zakrytí ramen.

Velmi vysoké nevěsty, které by chtěly působit menší, by měly volit rozdělené nebo přestřižené šaty, které opticky rozdělí a zmenší postavu. V tomto případě také záleží na výšce partnera.

 

 

 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.