Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt

FOTKY

Protože fotografie a video z Vaší svatby Vám budou tento den připomínat po zbytek života, rozhodně doporučuji využít pro tento účel služby renomovaných a zkušených profesionálů tak, aby výsledek stál opravdu za to. Tyto okamžiky se už nebudou opakovat a proto velmi záleží na tom jak je profesionálové zachytí. Pečlivě proto volte jak fotografa, tak kameramana, dbejte na doporučení, prohlédněte si jejich dosavadní práci a nespoléhejte na to, že každý profesionál tuto práci zvládne. Není tomu tak a viděla jsem už spoustu zpackaných tzv. "profesionálních" fotek či videonahrávek. Nesnažte se přijmout nejnižší nabízenou cenu, protože té bude pravděpodobně odpovídat i kvalita! Pokud chcete mít opravdu pěknou a kvalitní památku, nesvěřujte fotografování a video pouze do rukou bratra, kamaráda či jiného neprofesionála.

Dnes už sice dokáže s automatickým digitálním fotoaparátem fotit v podstatě každý, ale když si tu prohlédnete pár profesionálních a opravdu zdařilých a originálních fotek, sami uvidíte, že jde i o fantazii a umění zachycení okamžiku, což zvládne obvykle jen profesionál, a to také jen některý.  Ač fotky vypadají jako zdařilé momentky, věřte, že jejich zhotovení je výsledkem kreativní práce jak fotografa tak fotografovaných lidí a mnohdy je taková zdařilá fotka výsledkem několika pokusů. Profesionální fotograf také fotí v kvalitnějším formátu a takto kvalitní fotky můžete použít i na zhotovení větších formátů fotek. Dokáže v počítačovém programu fotky také různě upravovat, skládat, zabarvovat apod. Samozřejmě na Vaší svatbě může fotit i více lidí, kamarádů či příbuzných a tyto momentky určitě také oceníte, ale do svatebního alba rozhodně patří kvalitní profesionální fotky, které budete pravděpodobně všude ukazovat. Pokud chcete opravdu hodně fotek, i těch neprofesionálních, zakupte pár jednorázových fotooaparátů a rozdejte je třeba i dětem, které se tak během dne zabaví a mnohdy vyfotí i zajímavé momenty.

Tak třeba výše uvedené fotky jsem si půjčila z jednoho albíčka slovenské nevěsty. Fotil je Pan Fotograf (píšu s velkými písmeny, protože jeho práce je opravdu obdivuhodná a hned tak se nevidí) Braňo Herchl (www.bh-foto.sk), který svoji práci opravdu rozumí. Takto skvostné fotky bych rozhodně chtěla mít ve svém svatebním albu. Určitě už jste nějaké svatební fotky viděli a můžete srovnat. Je pravda, že fotky tohoto typu sice budou stát víc peněz, ale je to památka na celý život a to rozhodně stojí za to. Raději bych ušetřila něco za svatební cukroví, kterého se obvykle objedná víc než je třeba anebo za cokoli jiného. Pan Herchl je sice ze Slovenska, ale fotí svatby i v Čechách, takže pokud byste měli zájem o jeho služby, vřele doporučuji, určitě nebudete litovat. Protože má ale hodně práce (není se čemu divit), určitě je potřeba jej objednat s velkým časovým předstihem.  Anebo hledejte někoho, kdo umí něco podobného. 

 

Tyto fotky pocházejí z dílny fotografa Lukáše Navary. Lukáš působí v olomouckém regionu a myslím, že je velice šikovný a pružný, fotky od něj máte rychle a pokud mu dáte prostor, nafotí Vám také velmi pěkné a kvalitní fotky . Kontakt na www.navarafoto.com.

 A zase pár dalších nápadů:

Ještě Vám tu ukazuji pár fotek, které jsem našla na internetu, většinou ve svatebních albíčkách nevěst u nás či na Slovensku. Bohužel autory všech těchto fotek neznám, ale pokud by tu někdo našel své práce, ráda uveřejním kontakt, protože tyto fotky považuji za opravdu zajímavé, kvalitní a nápadité. Zároveň se omlouvám novomanželům, od kterých jsem si fotky vypůjčila a doufám, že to snad nebude vadit.

Tak jako tak, byly veřejně dostupné na internetu (www.beremese.cz anebo www.mojasvadba.sk). Hlavně na mojasvadba.sk jsem našla spoustu nádherných fotek pana Janka Čechovského (více fotek na www.jancechovsky.sk), Pavola Bigoše (více fotek na www.bigi.sk), Robo Fojtíka, manželů Žitňanských - úžasné práce. Některé kontakty zatím nemám, ale určitě se dají na netu vysledovat. Odkazy, které zde uvádím, však rozhodně stojí a shlédnutí, najdete tam spoustu nádherných fotek.

A co takhle pár černobílých fotek? Myslím, že jsou opravdu efektní. Poraďte se na výběru s fotografem, které by byly vhodné. Určitě budou vypadat krásně i ve větším formátu zarámované a pověšené na zdi. Někteří autoři opět neznámí, něco od Pavol Bigoš (kontak výše), vše  nalezeno na internetu. A také rozhodně nějaké fotky zajímavých detailů (viz níže).

Z vlastní zkušenosti vám také ráda doporučím dvorního fotografa našeho svatebního centra. Pan Mirek Bendařík fotí nejen v Olomouckém, ale i dalších sousedních krajích, od Prahy až po Bratislavu, a kvalita a styl jeho fotografií je na velice vysoké úrovni : www.mirekbednarik.com

Zde jsou k nahlédnutí ukázky jeho práce:

<A onclick="FotoOpen('http://www.svatebni-pruvodce.cz/_data/1313052226_72.jpg',720,480);return false" href="http://www.svatebni-pr

 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.