Úvod   |   O svatebním průvodci   |   Spolupracujeme   |   Kontakt

Níže najdete přehled tipů, které Vám pomohou zdokonalit Vaši svatbu, ale pokud na ně zapomenete či je vynecháte, nejedná se o žádnou tragédii :)

 • Dárečky pro hosty
  Jsou levnou alternativou pro svatby, kde jste se v rámci šetření rozhodli nerozdávat výslužky nebo naopak na svatbách s větším rozpočtem milým poděkováním Vašim hostům za to, že se rozhodli strávit Váš svatební den spolu s Vámi. Dárečky pro hosty mohou mít podobu například svatebních mandlí v pytlíčcích, čokoládových bonbonů v hezké krabičce, ale i mini-dortíčků nebo jakéhokoli předmětu, který koresponduje s barevným laděním a celkovým charakterem Vaší svatby. Můžete si je pořádit třeba ve svém svatebním salonu nebo ve svatebních e-shopech či si dáreček vyrobit doma.  

 • Poděkování rodičům
  Poděkování rodičům za to, že Vás vychovali, můžete provést několika způsoby. Tradičním předáním dortu "za syna" a "za dceru," které jim věnujete v rámci průběhu svatební hostiny, dále ráno při předávání nevěsty ženichovi, kdy si pro ni přijede domů a oběma maminkám slavnostně mezi dvanácti očima (tedy snoubenci a oba rodiče) předáte kytku a tatínkům jednoduše potřesete rukou. V poslední době je ale nejoblíbenější formou poděkování veřejné, kdy oběma párům můžete poděkovat za to, že Vás vychovali a jak se o Vás starali např. po slavnostním přípitku tatínka nevěsty (či svědka ženicha) nebo při krájení dortu. Většinou se předává i "děkovná karta" s fotkou snoubenců (v té chvíli už novomanželů) a textem, který pro ně vymyslíte, případně i malý dárek. Nejčastěji to bývá náramek na ruku pro maminky a lahev kvalitního alkoholu pro tatínky, ale výjimkou není třeba ani prodloužený víkend v lázních (vyzkoušejte třeba poukazy na slevových portálech).   

 • Schránky na přání a peníze
  Jsou levný a přitom praktický pomocník, který zajistí, že ve svatební den nebudete muset všem svým osmdesáti hostům odpovídat na dotaz, kam Vám mohou dát přinesenou obálku?... Dají se zakoupit ve většině svatebních salonů nebo si je jednoduše můžete vyrobit. Nejčastějši bývají z tvrdého kartonu laděného do barvy Vaší svatby, ale mohou mít také podobu klícky nebo jakési kovové schránky. Umísťují se na stůl, pokud chcete, můžete na ně také přidat označení, k čemu slouží, jako např.: Zde nám můžete zanechat svá blahopřání.  

 • Jmenovky pro Vaše pomocníky a "personál"
  Svatební hosté často zajímá nejen to, kde Vám můžou nechat svatební dar nebo obláku, ale také spousta dalších věcí. Pokud tedy chcete předejít tomu, aby se Vás jako nevěsty a ženicha ptali všichni na všechno, označte ty, kdo mají to či ono na starost viditenou jmenovkou s popiskem jejich funkce. 
  To platí zejména pro řidiče svatby, ale i oba svědky, obsluhující personál, máte-li na svatbě koordinátora, ten zřejmě bude mít visačku automaticky, atd. ... 
 

      Zásady ochrany osobních údajů / webdesign Studio R3D, s.r.o.